Etapy
współpracy

Fundamentalna zasada, którą kierujemy się w naszej pracy to transparentność. Od samego początku jasno  i klarowanie przedstawiamy sposób działania, zakres prac i koszty związane z budową. Na dalszych etapach rzetelnie i solidnie realizujemy stawiane przed nami wyzwania by na końcu zaprezentować ich efekty.

Jesteśmy członkiem

  Dostarczenie projektu budynku

  Pierwszym i obowiązkowym krokiem w naszej współpracy jest przekazanie projektu w oparciu o który chcesz zbudować swój dom. Na rynku powszechnie dostępne są gotowe projekty oferowane przez biura architektoniczne. Warto pamiętać, że w przypadku ich zakupu istnieje możliwość wprowadzenia modyfikacji dotyczących układu budynku, czy wykorzystanych materiałów. Alternatywą jest zamówienie indywidualnego projektu u architekta, który dostosuje wszystkie detale odpowiednio do Twoich potrzeb.

  Wstępna wycena

  Celem przygotowania szacunkowej kalkulacji kosztów związanych z realizacją przedsięwzięcia konieczne jest dostarczenie dokumentacji technicznej w postaci rysunków:

  • Rzutów kondygnacji
  • Przekroju
  • Elewacji

  Rysunki muszą zawierać informacje na temat wymiarów poszczególnych elementów konstrukcji, co pozwoli obliczyć nam zapotrzebowanie na niezbędne materiały.

  Warto zadbać o maksymalną precyzję dostarczonych rzutów co na pewno będzie miało korzystne odzwierciedlenie w końcowej wycenie.

  Ważnym aspektem kosztorysu jest również wskazanie miejscowości w której planujesz budowę.

  Ustalenie zakresu prac i podpisanie umowy

  Zawsze omawiamy zakres prac, który obejmuje nasza umowa. W ich skład wchodzą najczęściej:

  • montaż domu z paneli CLT wraz ze stolarką okienną wstawianą w fabryce lub bezpośrednio na placu budowy
  • montaż pokrycia dachowego: dachówki betonowej/ceramicznej, blachy, membrany EPMD na dachach płaskich
  • montaż elewacji drewnianej lub przygotowanie pod ułożenie tynku przy użyciu wełny mineralnej, drzewnej albo styropianu

  Po zatwierdzeniu umowy przygotujemy dla Ciebie kompleksową i spersonalizowaną dokumentację techniczną wraz z dokładnymi obliczeniami statycznymi konstrukcji, niezbędnymi do uzyskania zezwolenia na budowę.

  Produkcja paneli CLT

  Panele CLT są precyzyjnie wytwarzane za pomocą urządzeń CNC zgodnie z wcześniej autoryzowaną przez Ciebie specyfikacją. Kolejnym etapem jest opracowanie rysunków warsztatowych. Co istotne, po ich realizacji nie będzie już możliwości wprowadzenia zmian w projekcie. W celu optymalizacji całego procesu wszelkie decyzje związane z produkcją Twojego domu muszą być podjęte minimum 8 tygodni wcześniej. Tobie jako odbiorcy zapewni to maksymalny komfort, a nam pozwoli skupić się na najwyżej jakości wykonania.

  Montaż paneli
  CLT

  Kluczowym etapem budowy Twojego wymarzonego domu jest montaż paneli CLT.
  Panele są transportowane na plac budowy za pomocą samochodów dostawczych o mniejszych (rys.1) lub większych (rys.2) rozmiarach, należy zadbać aby droga do działki była dla nich odpowiednio przygotowana i łatwo dostępna.
  Kompleksowość naszych usług przejawia się również w dbałości o logistykę przedsięwzięcia. Dzięki czemu montaż paneli CLT odbywa się nie tylko sprawnie, ale bardzo efektywnie co gwarantuje niezapomnianą satysfakcję ze sprawnego przebiegu całego cyklu prac.

  Montaż elementów
  w 2-4 dni

  Płyty drewniane na etapie produkcji są cięte na wymiar. Uwzględniamy otwory przewidziane na drzwi, okna, a także wszystkie niezbędne łączenia. Dbamy o kwestie związane z montażem instalacji elektrycznej, czy kanalizacyjnej. Na plac budowy trafiają perfekcyjnie skrojone sekcje, które składamy w parę dni.

  Nie wymaga
  wykończeń

  Brak pęknięć, dziur i nierówności w ścianach powoduje że nasze budynki nie wymagają dodatkowych wykończeń – szlifowania, gipsowania, malowania. Ten stan określamy mianem „jakości wizualnej”. Innymi słowy nie musisz ponosić zbędnych kosztów, a Twoja nieruchomość będzie atrakcyjna i prawidłowo zabezpieczona.

  Nie wymaga
  schnięcia

  Drewno wykorzystywane w produkcji jest wysuszone, zawiera minimalną ilość wilgoci, co oznacza że nie jest potrzebny czas na schnięcie konstrukcji.

  Precyzja wykonania

  Prefabrykacja oraz dokładność cięcia płyt gwarantuje idealne dopasowanie elementów podczas montażu, nieosiągalne w klasycznym budownictwie

  Wyceń
  budowę

  ciepłego domu

  Zadzwoń do nas:

  +48 509 433 533

  Pon.-pt.: 8.00 – 16.00

  Wyślij wiadomość:

  Formularz kontaktowy